| Hírek : Räikkönen kedvetlen volt |
Räikkönen kedvetlen volt
vezess.hu 2008.11.14. 16:18
A trónfosztott világbajnok, Kimi Räikkönen elismerte, hogy az idény második felében már valóban nem volt túl motivált, jövőre azonban jobb formát ígér.
Bár az idény közben mindig cáfolta, egy friss interjúban elismerte Kimi Räikkönen, hogy nem volt mindig motivált a versenyeken. A 2008-as idényt címvédőként kezdő finn az év elején még jó helyzetben volt, az első négy futamból kettőt megnyert, de a szezon közepétől csak küszködött az újabb fejlesztések miatt, és egyetlen versenyt sem tudott már nyerni, nem is volt igazán lelkes.
"Hát, így van ez. Ha az ember csak a harmadik helyért küzd, akkor talán nem nyomja úgy egész versenyen, mint normális esetben. Ha nincs esély az előzésre, akkor nem valami izgalmas" - mondta Räikkönen a finn MTV3-nak.
A ferraris azonban azt is hozzátette, hogy jövőre, amikor újra teljesen nyílt lesz a bajnokság, más lesz a hozzáállása: "Ha a címért küzdhetek, az teljesen más helyzet!"
A Ferrari szóvivője, Luca Colajanni is elismerte, hogy a 2008-as idény nehéz volt Kimi számára, de ennek ellenére a hozzáállására nem lehetett panasz: "Még ha rossz hangulatban is volt, mindig profi módjára viselkedett."
Räikkönen a téli időszakban komoly tesztelési munkát végez majd, többet vezeti az autót, mint a teljes idényben, Michael Schumacher pedig nemrég nyíltan is segítséget ajánlott a finnek a problémái megoldásához.
|